Pomoc dla powodzian z Bogatyni

18 sierpnia 2010 r. grupa Holendrów z zaprzyjaźnionej organizacji Help De Polen załadowała darami po brzegi TIRa. W transporcie znajdowały się m. in. specjalistyczne łóżka szpitalne, materace antyodleżynowe, zwykłe i elektryczne wózki inwalidzkie, chodziki, odzież, obuwie, meble, szkolne ławki i krzesła, koce.
Łóżka szpitalne i materace antyodleżynowe trafiły do szpitala MSWiA w Poznaniu.
Po rozładunku łóżek w Poznaniu, TIR przyjechał do Jarocina, gdzie został on doładowany darami, które przekazał w imieniu społeczeństwa Jarocina Burmistrz Miasta. Gminna spółka Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekazała mieszkańcom Bogatyni dwie palety wody pitnej.
W piątkowe popołudnie, 20 sierpnia 2010 r. z Jarocina wyjechał transport z pomocą dla mieszkańców Bogatyni. W tirze, który pojechał do zniszczonego przez powódź miasta, znalazła się odzież, meble, artykuły medyczne, ławki i krzesła dla szk&o łóżka szpitalne, koce oraz woda mineralna.
Dary do Bogatyni dotarły w sobotę rano. Transport nadzorował Czesław Przedpełski, członek Lions Club Poznań Concordia. „Widzimy – ludzie są w potrzebie. Jesteśmy organizacją humanitarną, która jest uczulona na krzywdę ludzką. Pomagamy – tak jak po prostu ludzie ludziom powinni. Skoro możemy coś dla innych pozyskać, czynimy to”– pokreślił Czesław Przedpełski.
Koordynatorami akcji w Polsce jest LC Poznań Concordia oraz LC Poznań 1990, a także LEO CLUB POZNAŃ 1996 oraz gmina Jarocin.
Koszty transportu darów dla Bogatyni pokryły dwa poznańskie kluby: LC Poznań Concordia oraz LC Poznań 1990.

Anna Przedpełska
LEO Club Poznań 1996