• LCI_1

1 milion 350 tysięcy Lionów w 207 krajach świata

• LCI_2

827 milionów dolarów wsparcia dla projektów humanitarnych (od 1968 r.)

• LCI_3

415 milionów dolarów przeznaczonych na ratowanie wzroku

• LCI_4

120 milionów dzieci poddanych leczeniu i rehabilitacji wzroku

• LCI_5

100 milionów dolarów wsparcia dla ofiar kataklizmów (2003 - 2013)

• LCI_6

41 milionów dzieci z Afryki zaszczepionych przeciwko odrze (od 2011 r.)

• LCI_7

15 milionów drzew zasadzonych na świecie (2011 - 2012)

• LCI_8

12 milionów beneficjentów programu Lions Quest - sztuka dojrzewania (od 1986 r.)

• LCI_9

8 milionów operacji katarakty w krajach Trzeciego Świata

• LCI_10

4 miliony dzieci uczestnikami konkursu Plakat pokoju (od 1993 r.)

• LCI_11

150 tysięcy członków klubów LEO - młodych wolontariuszy

• LCI_12

... zmieniamy świat na lepszy

Jesteś tutaj: Home » O Ruchu Lions » Kodeks Etyczny

Kodeks Etyczny Liona

To podstawowy dokument, uchwalony na pierwszej konwencji Lions Clubs International w 1917 roku, wyznaczający sposób zachowania i postępowania Lionów. Przystępując do Ruchu każdy Lion zobowiązuje się przestrzegać tego Kodeksu. Nie stosowanie się do jego zapisów może spowodować utratę członkostwa w ruchu.
  • Udowodnię swoim postępowaniem, że zasługuję na swój sukces.
  • Nie będę czerpać korzyści z niesprawiedliwie osiągniętej przewagi oraz wątpliwego moralnie zachowania.
  • Budując swoją pozycję nie mogę szkodzić innym. Będą lojalny wobec siebie oraz tych, z którymi współpracuję i dla których pracuję.
  • Mając wątpliwości co do uczciwości i słuszności mojego postępowania wobec innych, będę je rozstrzygać na swoją niekorzyść.
  • Przyjaźń będę uważać za wartość samą w sobie, kierując się zasadą, że prawdziwa przyjaźń nie żąda niczego w zamian.
  • Zawsze będę pamiętać o swoich obowiązkach wobec narodu, państwa oraz społeczności, wśród której żyję, poświęcając im lojalnie i dobrowolnie swój czas, pracę i środki.
  • Okażę pomoc i współczucie tym, którzy cierpią, wspierając moralnie i materialnie słabszych i potrzebujących.
  • Będę umiarkowany w krytyce, a hojny w pochwałach – tak by budować, a nie niszczyć.